למה כדאי לי להשקיע בסרט סיפור חיים?


לכולנו יש הרבה סיפורים ותמונות שנאספו ונצברו במהלך השנים והם מונחים ללא שימוש. לעיתים קשה למצוא כוחות ״לעשות סדר״ בחומרים אלה. לפעמים קורה שדוקא תמונה או מסמך נוסטלגי שאנחנו מחפשים בערימות הזכרונות - לא נמצאים. סרט סיפור חיים הוא למעשה צעד משמעותי לאיסוף, מיון וקטלוג של חומרים וסיפורים נשכחים אלה. איסוף חומרים יקרי ערך אלה ויצירת סרט מהם, היא דרך אידאלית לשימורם ולהנצחת הסיפור שלכם. יצירת סרט סיפור חיים היא דרך יפה, נוגעת וייחודית לאסוף רגעים חד פעמיים בחייכם לספר את סיפור החיים האישי שלכם, ולחלוק אותם בקלות עם חברים ומשפחה באשר הם, בכל מקום, עכשיו ולדורות. ומעל לכל - יצירת סרט סיפור חיים היא הזדמנות חווייתית לחיבור אישי ומשפחתי. ההתכנסות ביחד עם כל המשתתפים בסרט, בני משפחה מכל הדורות, חברים ומכרים, היא הזדמנות מרגשת לתת לכולם ולדורות הבאים אחריהם מבט נוסף ומעמיק להיכרות אישית של חייך וללמוד על המורשת שלך.

למה כדאי להשקיע במסע שורשים?


יציאה למסע לגילוי שורשי המשפחה חוויה אישית וחזקה. גילוי פרטים שלא סופרו אודות ההיסטוריה של המשפחה שלכם, יעמיד אתכם פנים אל פנים עם עברכם ותרגישו מחוברים לעצמכם ולאהוביכם. עבור חלק מאיתנו מסע שורשים הוא הזדמנות של פעם בחיים. וודאו שהרגע הזה יישמר לא רק במוחכם ובלבכם, אלא גם כסרט. כאמנית וידיאו, אשמר עבורכם את הרגעים היקרים האלה ואעביר אותם כזכרונות מרגשים לדורות הבאים. מנסיוני ביצירת עשרות סרטים, אני חווה מחדש תמיד את העונג ללוות אנשים במסע האישי שלהם, לתעד את סיפור חייהם או את סיפורו של אדם אהוב וחשה כמה משמעותי האירוע עבורם.
למה כדאי לי להעסיק קולנוענית מקצועית, אני הרי יכול/ה לצלם את הסרט בעצמי בטלפון הנייד...?


נכון, כולנו מצלמים סרטונים ותמונות בטלפון הנייד שלנו כל הזמן, אבל מה אז..? מה קורה איתם בהמשך? התמונות והסרטונים מתווספים לגלריה בטלפון שלנו, ואנחנו בקושי זוכרים שצילמנו אותם. יותר מזה, רוב התמונות והסרטונים שנצלם יהיהו ברגעים ספונטאניים ואקראיים, בתנאי תאורה וסאונד לא אידאליים, בלשון המעטה. אני, כקולנוענית מקצועית, מתחילה בתכנון הסרט שלכם עוד הרבה לפני שהמצלמה מתחילה לצלם. אנחנו מחליטים ביחד ומראש מה לצלם, את מי ומתי. תארו לעצמכם שאתם מצליחים לתעד שיחה שלמה של האנשים הקרובים לכם, שיחה רבת תוכן ובעלת חשיבות רגשית על אודות זכרונות או נושאים הנוגעים לסיפור שלכם.
כמה זמן אורך סרט?


האורך המומלץ עבור ״סרט סיפור חיים״ או עבור ״סרט מסע שורשים״ הוא בין 30 ל-40 דקות, תלוי בסיפור שתרצו לספר וברצונכם. לאחר שיחה ביננו נוכל להתאים את אורך הסרט כרצונכם ולפי תכני הסיפור והצורך שלכם.
איך משתמשים בהקלטות? האם הסרט שלי פרטי?


אתם בעלי הזכויות על כל החומר המצולם. זה אומר שהסרט שלכם לא יימצא בשום מקום ברשת או במקום אחר, אלא אם כן אתם תחליטו להעלות אותו לאינטרנט לאחר שהסרט יהיה מוכן אתם תוכלו להחליט אם עלי למחוק את חומר הגלם מהמחשב שלי או להעביר אליכם את כל הצילומים בכונן הקשיח. ברגע שהסרט יהיה מוכן, אני עשויה לבקש מכם אישור להשתמש בקטע קצר מתוך הסרט שלכם כדוגמה באתר שלי. אך ברור שלא אשתמש באף קטע מתוך הסרט שלכם ללא הסכמתכם.
האם אני יכול/ה לצרף לסרט גם את התמונות והסרטונים הישנים שלי?


שילוב התמונות והסרטים הישנים שברשותכם רצוי מאוד ואף מהווה מרכיב חשוב ובעל ערך רב בסיפור הסרט שלכם. ניתן לצלם או לסרוק תמונות אנלוגיות על מנת לשלב אותן בסרט. שימו לב שאני לא מציעה שירות המרת קטעי סרטים אנלוגיים לדיגיטליים. עבור חומר יקר זה הייתי ממליצה להשתמש בשירותים של חברה המתמחה בכך. אם יש לכם שאלות לגבי זה אנא צרו איתי קשר.
איך אני מקבל/ת את הסרט בסוף התהליך?


הסרט יימסר לכם על גבי דיסק-און-קי מעוצב, בפורמט דיגיטלי באיכות גבוהה, ויהיה מוכן להפעלה בכל מחשב או מסך גדול. אם תרצו להעלות את הסרט גם לאינטרנט, אוכל גם לספק לכם גם קובץ קטן, המיועד יותר למטרה זו.
האם את מצלמת גם מחוץ לברלין?


בהחלט כן! אני מחלקת את זמני בין ברלין לישראל ונמצאת כאן הרבה. אני ניידת ונוסעת ברחבי העולם ואשמח לצלם אתכם בכל מקום שתרצו.
אני רוצה מאוד לעשות סרט, אבל איני יודע/ת לשחק מול מצלמה...


אל תדאגו! אין צורך להיות שחקנים. פשוט תהיו עצמכם. אני אהיה שם כדי להדריך אתכם ולוודא שאתם, וכל מי שנמצא מול המצלמה, תרגישו הכי נוח שאפשר. וכמובן שנוכל לחזור על כל הקלטה אם אתם לא תהיו מרוצים. והבונוס שלכם הוא כמובן העריכה! על שולחן העריכה שלי אני מוחקת את כל ההפסקות לצורך חשיבה ברצף הדיבור שלכם, משפטים שחוזרים על עצמם או כל קטע מצולם שלא תהיו מרוצים ממנו.
כמה אנשים משתתפים בצוות הצילום?


ברוב המקרים הצוות מורכב ממני, הבמאית שמאחורי המצלמה, ומאשת (או איש) סאונד. בהתאם לצרכי הסרט ולגודל התקציב, ניתן גם להרחיב את הצוות. למשל: מפעיל/ת מצלמת רחף, איש/ת תאורה, מאפר/ת או כל מה שתרצו. מצד שני - זה יכול גם להסתכם בי כאשת הצוות היחידה. הכל תלוי ברצונכם ובתקציב שלכם.
כמה זה עולה?


מכיוון שכל סרט הוא ייחודי, המחיר מותאם לכל סרט באופן פרטני. המחיר הסופי תלוי במספר ימי הצילומים ומיקומם, במספר המשתתפים בסרט, בגודלו של צוות הצילום ובתוספות מיוחדות לסרט עצמו, כגון אנימציות, מוזיקה ייחודית ועוד. לאחר שיחת ייעוץ ללא התחייבות, תוכלו לקבל הצעת מחיר מסודרת.
ואם יש לי שאלות נוספות?


אל תהססו לפנות אלי בכל שאלה, אשמח לענות ולייעץ לכם חינם, בשיחה נינוחה וללא כל התחייבות מצדכם. הפנייה אלי קלה ונגישה, אני עונה בווצאפ, במייל או בשיחת טלפון.

שאלות נפוצות